خوش آمديد!
18:31 جمعه 14 ارديبهشت ماه ، 1403
سايت مهندس لاچيني | پروژه ها و آموزش الكترونيك و تابلوروان: تالار گفتمان

HLachini.elewiz.com :: نمايش موضوعات - تابلو روان استاتیکی

تابلو روان استاتیکی

ارسال موضوع جديد  پاسخ به اين موضوع   ارسال تشکر 

HLachini.elewiz.com صفحه اول انجمن -> تابلو روان -> نقشه و سورس برنامه های تابلو روان

نمايش موضوع قبلي :: نمايش موضوع بعدي  
نويسنده پيغام

thomas
کاربر جدید
کاربر جدید

وضعيت: آفلاين
27 شهريور ماه ، 1391
تعداد ارسالها: 1
امتياز: 1
تشکر کرده: 0
تشکر شده 0 بار در 0 پست

ارسالارسال شده در: دوشنبه، 27 شهريور ماه ، 1391 02:54:56    موضوع مطلب: تابلو روان استاتیکی پاسخ همراه با اعلان

سلام به همگی
من در مورد تابلو روان های استاتیکی سوال دارم
منظور تابلو روانیست که بدون جاروب سطر یا ستون، چه عمودی و چه افقی، به نمایش متن و انیمیشن می پردازد
من یک نمونه از آن را دارم و می خواهم طول تابلو را زیاد کنم، یعنی محدودیت حداکثر آدرس دهی را حذف کنم یا از حالتی که اکنون هست، یعنی سه متر، بیشتر کنم.
در سخت افزار آن، ال ای دی ها مستقیما با آی سی 74595 درگیر هستند. از آی سی های 74245 نیز برای آدرس دهی و فعال و غیر فعال کردن بخش های روشن یا خاموش تابلو در کسرهایی از ثانیه استفاده شده
ورودی تابلو از طریق یک کارت حافظه mmc یا sd است و اطلاعاتی که نمایش داده می شوند، آنجا روی حافظه است
اما، کاربر متن را از طریق نرم افزارهای متحرک سازی با فرمت swf یا avi می نویسد و افکت ها را تنظیم می کند.سپس با یک نرم افزار واسط دیگر، آن را تبدیل و روی کارت حافظه mmc و یا sd ذخیره و در واقع کارت حافظه را پروگرام می کند. هر چند برنامه ای که روی میکروکنترلر هست، در دسترس نیست، و فقط فایل هگز آن موجود است، ولی من فکر می کنم با توجه به موجود بودن سخت افزار، می شود راهی برای افزایش طول تابلو و آدرس دهی بیشتر یافت.
مزیت این نوع تابلو ، این است که در آینده می توان متن یا افکت ها را به کلی عوض کرد. همچنین اینکه اگر شما با یک دوربین فیلم برداری از تابلو تصویربرداری کنید، اصلا اثر جاروب و پرپر کردن تصویر دیده نمی شود. چون در هر لحظه، بخشی از متن که روی تابلو هست،کاملا روشن است و چشمک نمی زند. ولی متاسفانه سورس برنامه را ندارم و فقط فایل هگزی که روی میکروی ATMega32 آن هست موجود است. لطفا مرا در مورد چگونگی راه اندازی تابلو روان با روش استاتیکی، نه جاروب، راهنمایی کنید.همچنین در صورتی که طرحی موجود هست، نشان دهید تا بتوانم از آن الهام بگیرم. متشکرم.

بازگشت به بالا

رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي
تشکرهاي ثبت شده از ايجاد کننده تاپيک :

adelavr
کاربر فعال
کاربر فعال

وضعيت: آفلاين
2 شهريور ماه ، 1388
تعداد ارسالها: 305
امتياز: 603
تشکر کرده: 4
تشکر شده 45 بار در 12 پست

محل سكونت: http://pcenter.ir

ارسالارسال شده در: شنبه، 8 مهر ماه ، 1391 00:48:50    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

با توجه به اینکه سورس برنامه را ندارید لذا شما باید برنامه را از اول بنویسید اگه خودت شروع کنی به نوشتن منم بهت کمک میکنم بخوای یه الگوریتمی هم برای نوشتن برنامه بهت میدم الان به دلیل مشغله زیاد خودم وقت ندارم این کار رو بکنم ولی یزودی قصد دارم برنامه تابلو های غول پیکر رو بنویسم موفق باشید...

بازگشت به بالا

رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي ارسال ايميل بازديد از سايت ارسال كننده مطلب
تمامي مطالب ارسال شده:   
ارسال موضوع جديد   پاسخ به اين موضوع   ارسال تشکر

HLachini.elewiz.com صفحه اول انجمن -> تابلو روان -> نقشه و سورس برنامه های تابلو روان

زمان پيشفرض سايت: ساعت گرينويچ + 3.5 ساعت
صفحه 1 از 1

نام کاربري:      کلمه عبور:     

~ يا ~
عضويت در سايت