خوش آمديد!
03:05 سه شنبه 18 ارديبهشت ماه ، 1403
سايت مهندس لاچيني | پروژه ها و آموزش الكترونيك و تابلوروان: تالار گفتمان

HLachini.elewiz.com :: نمايش موضوعات - راهنمایی در مورد ترانس

راهنمایی در مورد ترانس

ارسال موضوع جديد  پاسخ به اين موضوع   ارسال تشکر 

HLachini.elewiz.com صفحه اول انجمن -> الکترونیک صنعتی

نمايش موضوع قبلي :: نمايش موضوع بعدي  
نويسنده پيغام

max3
کاربر فعال
کاربر فعال

وضعيت: آفلاين
21 آذر ماه ، 1391
تعداد ارسالها: 16
امتياز: 27
تشکر کرده: 4
تشکر شده 0 بار در 0 پست

ارسالارسال شده در: سه شنبه، 28 آذر ماه ، 1391 00:16:43    موضوع مطلب: راهنمایی در مورد ترانس پاسخ همراه با اعلان

سلام به همه دوستان
من بازم یه سوال(دردسر)دارم!!؟
من دو تا ترانس دارم که برق شهری را به 16 ولت و 12 ولت تبدیل میکنه.می خواستم بدونم میشه مداری براش طراحی کرد که جریان خروجی را تغیر داد اگه میشه کمی به زبان ساده راهنمایی کنیین چون من زیاد الکترونیک نمی دونم.

یه عکس هم واسه راهنمایی گرفتم

بازگشت به بالا

رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي بازديد از سايت ارسال كننده مطلب
تشکرهاي ثبت شده از ايجاد کننده تاپيک :

student-p
کاربر فعال
کاربر فعال

26 مهر ماه ، 1388
تعداد ارسالها: 69
امتياز: 142
تشکر کرده: 0
تشکر شده 6 بار در 5 پست

ارسالارسال شده در: سه شنبه، 28 آذر ماه ، 1391 15:52:10    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

منظورتون رو دقیق متوجه نشدم!!!

اگه منظورتون این هست که بشه ظرفیت جریان دهی خروجی رو تو این ولتاژا افزایش داد تنها دو راه داره اول اینکه با افزایش قطر سیم پیچ ثانویه(ک کاهش تعداد دور و در نتیجه کاهش ولتاژ خروجی بدنبا داره) اینکار رو انجام بدین یا اینکه تعداد دور سیم پیچ اولیه رو کاهش بدین(ک اینجوری جریان اولیه ،زیاد میشه)!

اصول کلی که بر ترانسفورماتور های ایزوله ی؛افزاینده یا کاهنده حکم فرماست اینه که توان ورودی رو به توانی با جریان و ولتاژ متفاوت در خروجی تبدیل میکنه؛مثلا اگه ترانس 12 ولتی شما جریانی ب میزان 2 آمپر در خروجی در اختیار شما قرار میده؛ب این معنی که توان خروجی ترانس شما 24 ولت-آمپر بوده و طبق قانون بالا جریان ورودی شما(جریان اولیه ترانس) برایر با 0.109=24/220 آمپر میباشد(البته در شرایط ایده آل) در نتیجه اگه بخواین کاری کنید که جریان خروجی تون در این ترانسفورماتور مثلا به 4 آمپر افزایش پیدا کنه باید ترانسفورماتور رو دست کاری کنید ؛مثلا سیم پیچ ثانویه رو باز کنید و ی سیم پیچ دیگه با قطر بالاتر بپیچید که این کار تعداد دور رو در ثانویه پایین میاره (بخاطر قطر بالای سیم پیچ جایگزین)و در نتیجه ولتاژ خروجی رو کاهش میده(بخاطر اینکه تعداد دور مون کمتر از حالات قبل میشه)....

پس میشه نتیجه گرفت نمیشه خواسته شما رو برآورده کرد(چون قانون ترانس میگه؛هر چی توان تو ورودی داری به همون مقدار هم تو خروجی میتونی داشته باشی؛ن بیشتر فقط میشه با مقدار ولتاژ و جریانش بازی کرد)

بازگشت به بالا

رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي بازديد از سايت ارسال كننده مطلب شناسه Yahoo
کاربرانی که برای این ارسال از student-p تشکر کرده اند max3

max3
کاربر فعال
کاربر فعال

21 آذر ماه ، 1391
تعداد ارسالها: 16
امتياز: 27
تشکر کرده: 4
تشکر شده 0 بار در 0 پست

ارسالارسال شده در: چهارشنبه، 29 آذر ماه ، 1391 20:21:47    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

داداش دمت گرم که به این سوال ما هم پاسخ دادی.
ما رو از حالت گنگی در آوردی. Razz

بازگشت به بالا

رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي بازديد از سايت ارسال كننده مطلب
تمامي مطالب ارسال شده:   
ارسال موضوع جديد   پاسخ به اين موضوع   ارسال تشکر

HLachini.elewiz.com صفحه اول انجمن -> الکترونیک صنعتی

زمان پيشفرض سايت: ساعت گرينويچ + 3.5 ساعت
صفحه 1 از 1

نام کاربري:      کلمه عبور:     

~ يا ~
عضويت در سايت