خوش آمديد!
00:57 سه شنبه 18 ارديبهشت ماه ، 1403
سايت مهندس لاچيني | پروژه ها و آموزش الكترونيك و تابلوروان: تالار گفتمان

HLachini.elewiz.com :: نمايش موضوعات - اتصال 10 سون سگمنت به مگا32

اتصال 10 سون سگمنت به مگا32

ارسال موضوع جديد  پاسخ به اين موضوع   ارسال تشکر 

HLachini.elewiz.com صفحه اول انجمن -> AVR

نمايش موضوع قبلي :: نمايش موضوع بعدي  
نويسنده پيغام

msadeghy
کاربر فعال
کاربر فعال

وضعيت: آفلاين
19 اسفند ماه ، 1387
تعداد ارسالها: 8
امتياز: 0
تشکر کرده: 0
تشکر شده 5 بار در 5 پست

ارسالارسال شده در: چهارشنبه، 5 فروردين ماه ، 1388 10:09:11    موضوع مطلب: اتصال 10 سون سگمنت به مگا32 پاسخ همراه با اعلان

سلام آقای مهندس برای وصل 10 سون سگمنت کاتد مشترک به مگا32 اول هفتا پایه a,b,... را به پورت دی وصل کردم و دهتای دیگه رو به پورتهای آ و بی برای نمایش اعداد 0 تا 9 روی اینها از شرط استفاده کردم یعنی همه پورتها را بغیر از a.0 یک کردم بعد شرط کردم که در این صورت روی پورت دی عدد 6 (معادل نمایشی 1) با اینکار همه سون سگمنت ها اعداد 0 تا 9 را نشان میدادند ( قاطی کرده بودند) برای همین می خواستم بدونم شیوه درست برنامه نویسی چه طوریه؟ خیلی ممنونم Cool

بازگشت به بالا

رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي
تشکرهاي ثبت شده از ايجاد کننده تاپيک :

ALFA
کاربر جدید
کاربر جدید

7 ارديبهشت ماه ، 1389
تعداد ارسالها: 2
امتياز: 4
تشکر شده 0 بار در 0 پست

ارسالارسال شده در: سه شنبه، 7 ارديبهشت ماه ، 1389 16:32:37    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

دوست عزیز با قرار اینکه پورت دیتا پورت d و پورت آدرس شما پورت A وB میباشد این تور باید عمل کرد.

DIM TM AS BYTE
TM= این متغیر باری زمان خاموش و روشن شدن سگمنت میباشد که با تغییر در این متغییر میتوان همه سگمنتها را روشن کرد و در عین حال مقدار مورد نظر را رو سگمنت داریو کرد . یا به اصطلاح این متغیر جهت هماهنگی روشن و خاموش شدن سگمنتها با تناسب خطای چسم انسان تعریف شده و معمولا2 میلی پانیه خوب است و این 2 میلی ثانیه من خودم در 6 عدد سگمنت امتحان کرده ام حتی اگر کمبود پورد در مدار شما مسئله ایجاد کرد میتوانید با آیسی پلکسر4051 خط آدرس خودرا تغییر داده که در این جا 3 پایه از میکرو به جای 10 پایه از میکرو استفاده می شود .
DO
PortA.0 = 1 :PORTB.1=0
Portd = DATA
Waitms Tm
PortA.1 = 1 :PORTA.0=0
Portd = DATA
Waitms Tm
PortA.2 = 1 :PORTA.1=0
Portd = DATA
Waitms Tm
PortA.3 = 1 :PORTA.2=0
Portd = DATA
Waitms Tm
PortA.4 = 1 :PORTA.3=0
Portd = DATA
Waitms Tm
PortA.5 = 1 :PORTA.4=0
Portd = DATA
Waitms Tm
PortA.6 = 1 :PORTA.5=0
Portd = DATA
Waitms Tm
PortA.7 = 1 :PORTA.6=0
Portd = DATA
Waitms Tm
PortB.0 = 1 :PORTA.7=0
Portd = DATA
Waitms Tm
PortB.1= 1 :PORTB.0=0
Portd = DATA
Waitms Tm
LOOP

بازگشت به بالا

bishoo
کاربر جدید
کاربر جدید

7 آذر ماه ، 1391
تعداد ارسالها: 1
امتياز: 2
تشکر شده 0 بار در 0 پست

ارسالارسال شده در: سه شنبه، 7 آذر ماه ، 1391 13:12:01    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

ببخشید دستور port x=DATA یعنی چی؟ بعد با این دستورات تمام 7سگمنتا هم زمان یه عدد رو نمایش میدن؟

بازگشت به بالا

student-p
کاربر فعال
کاربر فعال

26 مهر ماه ، 1388
تعداد ارسالها: 69
امتياز: 142
تشکر شده 6 بار در 5 پست

ارسالارسال شده در: پنجشنبه، 9 آذر ماه ، 1391 19:03:41    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

bishoo مي نويسد:
ببخشید دستور port x=DATA یعنی چی؟ بعد با این دستورات تمام 7سگمنتا هم زمان یه عدد رو نمایش میدن؟

احتمالا data رو ی متغیر در نظر گرفتن و ی مقدار،مثلا 5 رو جایگذاری کردن و صرفا جهت تستیگ گذاشتن؛شما میتونید به جای هر Data از ی عدد یک رقمی از 0 تا 9 استفاده کنید اینجوری باید رو هر سون سگمنتتون بترتیب ی عدد داشته باشین.

البته اگه برنامه کاملش رو میذاشتن بهتر میشد نظر داد.
کلا روش کار شما اینه که مثلا پورت A دیتا قرار بدین و مثلا هشتا پین پورت B و دوتا پین پورت D رو بعنوان آدرس معرفی کنید ؛در مرحله بعد باید هر رقم از عدد مورد نظرتون(که 10 رقمی هست رو) تو ی متغیر قرار بدین و در نهایت هر عدد رو ب ترتیب یکان دهگان صدگان هزارگان و... به آدرس خودش ارسال کنید....

سعی کنید ،موفق میشید!

بازگشت به بالا

رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي بازديد از سايت ارسال كننده مطلب شناسه Yahoo
تمامي مطالب ارسال شده:   
ارسال موضوع جديد   پاسخ به اين موضوع   ارسال تشکر

HLachini.elewiz.com صفحه اول انجمن -> AVR

زمان پيشفرض سايت: ساعت گرينويچ + 3.5 ساعت
صفحه 1 از 1

نام کاربري:      کلمه عبور:     

~ يا ~
عضويت در سايت