خوش آمديد!
00:47 سه شنبه 18 ارديبهشت ماه ، 1403
سايت مهندس لاچيني | پروژه ها و آموزش الكترونيك و تابلوروان: تالار گفتمان

HLachini.elewiz.com :: نمايش موضوعات - چگونگی تغییر دادن رنگ led

چگونگی تغییر دادن رنگ led

ارسال موضوع جديد  پاسخ به اين موضوع   ارسال تشکر 

HLachini.elewiz.com صفحه اول انجمن -> AVR

نمايش موضوع قبلي :: نمايش موضوع بعدي  
نويسنده پيغام

plc-s7
کاربر فعال
کاربر فعال

وضعيت: آفلاين
7 آذر ماه ، 1391
تعداد ارسالها: 5
امتياز: 8
تشکر کرده: 0
تشکر شده 0 بار در 0 پست

ارسالارسال شده در: سه شنبه، 7 آذر ماه ، 1391 18:23:24    موضوع مطلب: چگونگی تغییر دادن رنگ led پاسخ همراه با اعلان

باسلام
میخوام ی 7segment بسازم که دو رنگ ( سبز قرمز ) باشه.. دقیقا مثل 7segment های چراغ راهنمایی و رانندگی نصب شده بر روی چهاراها .. ممنون میشم کمکم کنید در اخر بگم که شدت رنگ و میزان وضوح تابلو واسم مهمه. لطفا در ضمینه نحوه تغییر رنگ این نوع از 7segment ها و نیز نوع led بکار رفته من را راهنمایی کنید

بازگشت به بالا

رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي
تشکرهاي ثبت شده از ايجاد کننده تاپيک :

student-p
کاربر فعال
کاربر فعال

26 مهر ماه ، 1388
تعداد ارسالها: 69
امتياز: 142
تشکر شده 6 بار در 5 پست

ارسالارسال شده در: پنجشنبه، 9 آذر ماه ، 1391 18:49:35    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

باید میزان نیازتون رو دقیقا مشخص کنید؛مثلا از حداکثر از چ فاصله ایی دید داشته باشه ،دید در روز هم باشه یا ن...
ولی اگه صرفا قصد ی نمایشگر ساده و جمع و جور داری میتونی از سون سگمنت های دورنگ استفاده کنی این سون سگمنت ها از داخل به صورت دو رنگ پیگر بندی شدن (در واقع فورتین سگمنتن) که بسه به کاتد یا آند مشترک بودنشان دو کاتد مشترک یا دو آند مشترک دارند!
حالا به هر کدوم دستور بدی عدد نمایش داده شده در قالب همون رنگ نشون داده میشه!
ی چیز دیگه اینکه،شما در واقع ی دونه سون سگمنت دو رنگ میخری ولی میتونی بعنوان س رنگ استفاده کنی؛مثلا اگه قرمز و سبز خریدین ،میتونین هر دو پایه مشترک رو روشن کنید تا رنگ سوم که تو مایه های زرد هست براتون چشم نوازی کنه!
اگه هم سایز بزرگتر میخواین که باید خودتون با ال ای دی بسازین....

موفق باشید

بازگشت به بالا

رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي بازديد از سايت ارسال كننده مطلب شناسه Yahoo

plc-s7
کاربر فعال
کاربر فعال

7 آذر ماه ، 1391
تشکر شده 0 بار در 0 پست

ارسالارسال شده در: پنجشنبه، 16 آذر ماه ، 1391 22:12:33    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

مرسی از راهنمایی شما دوست عزیز
اینکه این کار رو واسه دل خودم انجام نمیدم و ی سفارش
2- از فاصله 40m و اینکه باید در روز هم دید کاملا دیده بشه
3- نوع led مناسب رو اگه لطف کنین
4- میزان ولتاژ و جریان کاری این نوع ازled
راستش من تو زمینه plc فعالیت دارم اما خوب حالا این کار اومده سراغم میشه با plc انجام داد اما فوق العاده گرون میفتده و اصلا قابل رقابت نیست و توجیه اقتصادی نداره از طرفی من تا به امروز با avr و .. کار واقعی انجام ندادم و به خاطر اینکه که این سوالها رو میپرسم

بازگشت به بالا

student-p
کاربر فعال
کاربر فعال

26 مهر ماه ، 1388
تشکر شده 6 بار در 5 پست

ارسالارسال شده در: جمعه، 17 آذر ماه ، 1391 23:54:28    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

سلام

کاملا صحیح میفرمائید،استفاده از PLC در این پروژها به هیچ وجه ن توجیه عملی داره نه اقتصادی(مثل این می مونه که بخواین ی فاصله یک کیلو متری رو با هواپیما جابجا شین در صورتی که میتونید این فاصله رو با پای پیاده طی کنید) !
اگه میخواین با این فاصله کار کنید و دید در روز رو هم داشته باشید،بهتره که با LED های دید در روز کار کنید،یعنی باید طرح سون سگمنت رو خودتون پیاده سازی کنید؛چون که استفاده از سون سگمنت های آماده در این پروژه مطمئنا نیاز شما رو برطرف نمیکنه؛این گونه از LED رو خیلی راحت میتونید از فروشگاهها تهیه کنید!

امیدوارم موفق باشید

بازگشت به بالا

student-p
کاربر فعال
کاربر فعال

26 مهر ماه ، 1388
تشکر شده 6 بار در 5 پست

ارسالارسال شده در: شنبه، 18 آذر ماه ، 1391 00:30:19    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

لینک زیر رو هم ببینید بد نیست!

SEVEN SEGMENT HELP!!!

بازگشت به بالا

plc-s7
کاربر فعال
کاربر فعال

7 آذر ماه ، 1391
تشکر شده 0 بار در 0 پست

ارسالارسال شده در: شنبه، 18 آذر ماه ، 1391 22:42:14    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

سلام
بازم تشکر
دوست عزیز من با c آشنا هستم و به همین خاطر رفتم سراغ کدویژن. واسه همین از بیسکام زیاد سر در نمیارم ولی با این وجود از لینک که گذاشتی ممنون
اما در مورد led من led لیزری رو انتخاب کردم ولی ولتاژ و جریاتن کاریش رو نمیدونم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

بازگشت به بالا

student-p
کاربر فعال
کاربر فعال

26 مهر ماه ، 1388
تشکر شده 6 بار در 5 پست

ارسالارسال شده در: دوشنبه، 20 آذر ماه ، 1391 00:54:15    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

دوست عزیز ال ای دی ها در رنگ،سایز،قیمت،کیفیت،کاربرد و... مختلف ارائه استفاده میشه!

ولی چیزی که به شما پیشنهاد میکنم led زاویه باز هست(اصطلاحا میگن کلاهی) ،چون این LED ها دید مناسبی در زوایای مختلف و همچین در شب دارند،اما led های لیزری نور مناسبی دارند ولی زاویه دیدشون کمتره!
در مورد ولتاژ و جریان هم باید بگم ی LED معمولی با ولتاژ بین 2 تا حدود 50 ولت قابلیت روشن شدن رو داره و در اینجا نکته مهم کنترل جریان هست،که باید بین حدود 15 تا 20 میلی امپ انتخاب بشه(برای محدودیت جریان میتونید از مقاومت کمک بگیرید)

بازگشت به بالا

تمامي مطالب ارسال شده:   
ارسال موضوع جديد   پاسخ به اين موضوع   ارسال تشکر

HLachini.elewiz.com صفحه اول انجمن -> AVR

زمان پيشفرض سايت: ساعت گرينويچ + 3.5 ساعت
صفحه 1 از 1

نام کاربري:      کلمه عبور:     

~ يا ~
عضويت در سايت