خوش آمديد!
20:30 شنبه 15 ارديبهشت ماه ، 1403
سايت مهندس لاچيني | پروژه ها و آموزش الكترونيك و تابلوروان: تالار گفتمان

HLachini.elewiz.com :: نمايش موضوعات - دلیل سوختن avr

دلیل سوختن avr

ارسال موضوع جديد  پاسخ به اين موضوع   ارسال تشکر 

HLachini.elewiz.com صفحه اول انجمن -> AVR

نمايش موضوع قبلي :: نمايش موضوع بعدي  
نويسنده پيغام

saeiddiod
کاربر فعال
کاربر فعال

وضعيت: آفلاين
5 تير ماه ، 1389
تعداد ارسالها: 22
امتياز: 37
تشکر کرده: 3
تشکر شده 1 بار در 1 پست

ارسالارسال شده در: جمعه، 11 تير ماه ، 1389 01:56:17    موضوع مطلب: دلیل سوختن avr پاسخ همراه با اعلان

سلام به دوستای گلم
من یه ساعت با میکرو خریدم با این توضیح که منبع تغذیه میکرو من یه رگولاتور پنج ولته....آی سی 7805
ولی منبع تغذیه سون سگمنت رو وصل کردم به یه 7805 دیگه که اگه نیاز نبود تغذیه سون سگمنت رو قطع کنم تا ولتاز کمتری مصرف بشه.چون با باطری کار میکنه و این مسئله برام خیلی مهمه.ولی نمیدونم چرا هر دفعه میکرو میسوزه با اونکه تغذیه هر دوتا از هم جدائه و تاثیری رو هم نمیذارن.
کسی از دوستان میدونه اشتباه من کجاست وباید چکار کنم یا از چه نوع تغذیه ای استفاده کنم.مرسی از راهنماییتون

بازگشت به بالا

رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي
تشکرهاي ثبت شده از ايجاد کننده تاپيک :

azarakhshonline
کاربر فعال
کاربر فعال

وضعيت: آفلاين
18 مرداد ماه ، 1388
تعداد ارسالها: 61
امتياز: 123
تشکر کرده: 2
تشکر شده 13 بار در 13 پست

ارسالارسال شده در: شنبه، 12 تير ماه ، 1389 07:53:33    موضوع مطلب: پاسخ همراه با اعلان

سلام
کلا رگولاتور دوم رو بردار و تغذیه سون سگمنت رو از رگولاتور اول بگیر. فقط سر راهش یه کلید قطع و وصل بذار تا هر وقت نخواستی برق سون سگمنت رو قطع و خاموشش کنی. اگه خودت برنامه ساعت رو نوشتی می تونی با استفاده از یک ترانزیستور و یک مقاومت ، برق سون سگمنت رو با میکرو قطع و وصل کنی. مثلا یه قسمت به برنامه اضافه کنی که بعد از 10 ثانیه سون سگمنت رو خاموش کنه.

بازگشت به بالا

رويت مشخصات كاربر ارسال پيغام شخصي ارسال ايميل شناسه Yahoo
تمامي مطالب ارسال شده:   
ارسال موضوع جديد   پاسخ به اين موضوع   ارسال تشکر

HLachini.elewiz.com صفحه اول انجمن -> AVR

زمان پيشفرض سايت: ساعت گرينويچ + 3.5 ساعت
صفحه 1 از 1

نام کاربري:      کلمه عبور:     

~ يا ~
عضويت در سايت